Akce


Podívejte se, co jsme pro vás v Bílé vráně připravili za akce

Putování po Sumatře s Hubertem Čížkem

Země zlata, šklebících se orangutanů a gigantických květů. To je Sumatra. Prosluněná země, kterou vám představí dobrodruh Hubert Čížek v další ze svých cestovatelských přednášek v kavárně Bílá vrána. Začínáme 17. ledna v 18:00 a skvělé občerstvení jako vždy zajištěno. Těšíme se na vás!

Zahájení adventu Ve Smečkách

Pojďme nechvalně známou ulici prozářit trochou předvánočního světla a dobrou náladou! Ve čtvrtek 25. listopadu se Ve Smečkách uskuteční podvečerní zahájení adventu. Program bude pro malé i velké. Společně rozsvítíme beltém v Bílé vráně, projedeme lampionovým průvodem skrz ulici, zazpíváme si, dáme si svařák a další dobroty, v chráněných dílnách Inspirace a JEDNA BEDNA si vyrobíme mikulášské či vánoční dárky a nakonec zajdeme na koncert do Ježkových Vočí. Taky už se těšíte?

Kočičí blešák

Přijďte si 23.11. od 10 do 19 hodin obnovit šatník zajímavými kousky a zároveň podpořit opuštěné kočky. V příjemném prostředí naší kavárny, s možností dát si kávu a něco dobrého na zub. Oblečení, doplňky, drobnosti nejen do domácnosti, knihy, boty, bižuterie, vánoční dekorace…
Vše za 30 Kč.
Veškerý výtěžek je určen pro opuštěné kočky v péči organizace Devět životů, o.p.s.
Jako obvykle bude možné si objednat a vyzvednout adventní věnec naší výroby.

Putování Tibetem s Hubertem Čížkem

Zveme Vás na další poutavé vyprávění Huberta Čížka, tentokrát o duchovním centru - Tibetu. Podíváme se a poslechneme si, jak vypadal Tibet před padesáti lety a co nabízí tamější flora a fauna. V předvečer výročí Dne boje za svobodu a demokracii má přednáška o Tibetu ještě další rozměr. Přijďte podpořit kavárnu s přesahem do společnosti a zpříjemnit si listopadový podvečer.

Dýňování na kozím plácku

Svatomartinské hody v Bílé vráně

Ekvádorem s Hubertem Čížkem

Chtěli byste projet celou Jižní Ameriku, ale vaše spořící prasátko se na to moc netváří? 🐖 Nezoufejte! Díky typům cestovatele Huberta Čížka zjistíte, že vám bohatě postačí strávit pár dní v Ekvádoru, kde najdete úplně všechno bez nutnosti harcovat se přes půl kontinentu. 👍 Zajímá vás víc? Tak doražte v pondělí do kavárny Bílá vrána na cestovatelskou besedu. Začínáme v 18 hodin a už se na vás moc těšíme! 🥰 Vstupné dobrovolné.

Letem světem s Hubertem Čížkem - část druhá

Letem světem s Hubertem Čížkem

Poutavé vyprávění o cestování nejen po Jižní Americe, o rozdílech v cestování během a po pádu železné opony a další zajímavostech z cestovatelského života nám po dva večery nabídne dobrodruh, lesník a bojovník za záchranu ekosystémů – Hubert Čížek.
Přijďte s námi strávit zajímavý večer a svou návštěvou zároveň podpořit naši kavárnu Bílá vrána, která poskytuje dlouhodobé zaměstnání lidem s mentálním postižením.

Na všem je chlup pravdy: autorské čtení Tomáše Nováčka

Literární klub, který funguje pod Student Hubem – meziuniverzitní neziskovou organizací, která si klade za cíl spojovat studenty vysokých škol skrz jejich zájmy - pořádá 29. června v kavárně autorské čtení. Číst bude Tomáš Nováček, doktorand FIT ČVUT a autor knihy Na všem je chlup pravdy. Příběhy z této knihy jsou někdy smutné, někdy veselé, některé jsou z každodenního života a některé se naopak dějí jenom v našich hlavách. A co by to bylo za příběhy, kdyby na nich nebyl alespoň chlup pravdy?
Vstupné na akci je dobrovolné a veškerý výtěžek půjde na podporu Bílé vrány.

Koronobrazy-vernisáž k výstavě obrazů lidí z Chráněného bydlení POHODA

Milí příznivci Bílé vrány,
dovolujeme si vás pozvat na historicky první výstavu zcela nového uměleckého směru-izolacionismu. Tento směr, který se jistě vbrzku zařadí do učebnic dějin umění hned vedle impresionismu a surrealismu, se vyznačuje tím, že v sobě zahrnuje všechna umělecká díla, která vznikla během nucené koronavirové izolace. Několik krásných obrazů stvořili i lidé z Chráněného bydlení POHODA a právě jejich díla se budou na vernisáži vystavovat a prodávat. Veškerý výtěžek půjde samozřejmě na pomoc Bílé vráně. Začínáme v pondělí 28. června v 18:00. Bude i občerstvení, tak pozvěte přátele a přijďte nás podpořit a užít si fajn večer.